معرفی انجمن امداد دانشجویی مردمی ایما

ایما انجمنی مردم نهاد است که در سال 1388 با دریافت مجوز رسمی از استانداری اصفهان و با شماره ثبت 3361 با عنوان «انجمن امداد دانشجویی مردمی ایما» فعالیت خود را آغاز کرده است. انجمن ایما سازمانی مردم‌نهاد است که کاملاً مستقل و بدون وابستگی‌های حزبی و سیاسی فعالیت می‌کند؛ چراکه تنها هدف آن توقف چرخه فقر و محرومیت و کاهش آسیب‌های ناشی از آن از طریق توانمندسازی مردم مناطق محروم است.
فقر پدیده‌ایست که دربسیاری از موارد عامل اصلی آسیب‌های دیگر می‌شود. آسیب‌هایی مانند بی‌سوادی و محرومیت از تحصیل, بیکاری، اعتیاد، بیماری، خشونت و بسیاری از پدیده‌های ناهنجار اجتماعی دیگر.
ایما معتقد است شاه‌کلید کاهش آسیب‌ها ناشی از فقر توانمندسازی افراد است. توانمندسازی‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی.
درست است این راهی بی‌انتها و پر از پستی و بلندی است، اما امید و همکاری همواره چراغ راه ایما بوده است و برهمین اساس است که از سال 1388 فعالیت خود را با کودکان آغاز کردیم و اکنون در سال 1399 علاوه بر صدای کودکان صدای چرخ‌های خیاطی زنان را نیز می‌شنویم.

Dummy Image
Dummy Image

شیوه فعالیت ایما چگونه است؟

تمام فعالیت‌های ایما شامل امور اداری، امور اجرایی، امور مالی، آموزش و… مبتنی بر فعالیت کاملاً داوطلبانه است. اعضای داوطلب از روش‌های مختلفی چون سایت, میزهای روابط عمومی و معرفی, دوستان و آشنایان و صفحه‌های انجمن در شبکه‌های اجتماعی به عضویت ایما درآمده و پس از شرکت در جلسه توجیهی و معرفی انجمن که در اولین پنج‌شنبه هرماه برگزار می‌شود در تیم‌های موردعلاقه خود آغاز به فعالیت می‌کنند.

ایما چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهد؟

هدف ایما عبارت است از : چرخه فقر و محرومیت و کاهش آسیب‌های ناشی از آن ازطریق توانمندسازی مردم مناطق محروم است. آنچه داریم نتیجه هم‌فکری و همراهی مستمر تیم‌های زیر است:

 • کودکان امید: ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و پرورشی به کودکان محروم از تحصیل و آماده‌سازی ورود آن‌ها به مدرسه.
 • پله‌های کاغذی: گسترش فرهنگ کتابخوانی و افزایش سطح آگاهی و دانش مردم منطقه محروم با برگزاری کلاس‌های فرهنگی، هنری و ادبی شامل تأتر، نجوم، کتابخوانی، قصه‌گویی، نوشتن خلاق، فلسفه برای کودکان و…
 • سفیر مهر: برگزاری کلاس‌های کمک آموزشی و تقویتی در همه مقاطع
 • پیش دبستانی: ارائه آموزش به کودکان در سن پیش دبستانی و آماده کردن آن‌ها برای ورود به مدرسه
 • اجرایی: تدارکات، امور فنی، خرید و بسته‌بندی ارزاق و حمل‌ونقل
 • مددکاری: پیگیری وضعیت کودکان و خانواده‌های تحت پوشش انجمن
 • مشاوره: پیگیری وضعیت بهداشت روانی کودکان تحت سرپرستی انجمن، برگزاری کلاس‌های مهارت‌های زندگی برای کودکان، برگزاری مشاوره‌های گروهی برای والدین.
 • کار و مهارت: برگزاری کلاس‌های مهارت‌آموزی برای نوجوانان و بزرگسالان، فراهم‌کردن شرایط شغلی مناسب برای افراد واجد شرایط, ترویج و حمایت از مشاغل خانگی.
 • شناسایی: شناخت مناطق محروم و مردم ساکن آن، بررسی آمارهای آسیب‌های اجتماعی مناطق محروم.
 • حقوقی: پیگیری مسائل حقوقی، اخذ شناسنامه و مدارک اقامتی مددجویان.
 • گروه زبان: برگزاری کلاس‌های زبان در سطوح مختلف.
 • تیم بهداشت: اجرای برنامه‌های آموزش‌محور، پیشگیریانه و درمانی ویژه کودکان و خانواده‌هایشان.
 • جذب و ساماندهی: پیگیری عضویت و فعالیت نیروهای داوطلب.
 • روابط عمومی: تبلیغات، تولید محتوا و برقراری ارتباط‌های درون و بیرون انجمنی.

محل فعالیت انجمن ایما کجاست: دفتر اداری انجمن در خیابان حیکم واقع شده است؛ اما محل فعالیت‌های میدانی انجمن در محله حصه است.

ایما در حصه دو مرکز به نام‌های «خانه امید» و «خانه کار و مهارت» دارد که فعالیت‌ها در آنجا پیگیری و اجرا می‌شود.

البته برای تمام فعالیت‌ها نیاز به حضور در منطقه حصه نیست. حتی از راه دور و از استان و کشور دیگر نیز می‌توانید ایمایی شوید.

گالری تصاویر

اعضای هیئت مدیره

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ایما اجرای کار بر اساس اصل انتخاب و مشورت و دموکراسی است. باتوجه به اهمیت این موضوع هر دوسال یکبار پس از برگزاری مجمع‌ عمومی هیئت مدیره و مدیرعامل با انتخاب اعضا و رأی گیری تغییر می‌کنند. انتخابات تعیین بازرس نیز هرسال برگزار می‌شود.

امیر تاکی

کارشناس ارشد مهندسی برق

مهدی مصلحی

دکترای مدیریت

مهشاد پهلوان صادق

رئیس هیئت مدیره

کارشناس ‌ارشد روانشناسی

محمد مستأجران

مدیرعامل

کارشناس مدیریت بازرگانی

فرشاد زادهوش

کارشناس ارشد زبان انگلیسی

معین مرادی

کارشناس ارشد فلسفه

گواهینامه ها

افتخار میکنیم علاوه بر ارزش های انسانی که در طی این سال ها خلق نموده ایم ، گواهینامه ها ، افتخارات و مجوزهای مرتبط را از مراجع معتبر اخذ نموده و بدین وسیله اعتماد شما را همراه داشته ایم.

به ایما بپیوندید

ایما انجمنی است برای حضور  تک‌تک شهروندانی که از راه دور و نزدیک می‌خواهند نقشی در بهبود وضعیت اجتماعی و حمایت از هم‌وطنان محروم یا آسیب‌دیده خود داشته باشند. جایی که همه ما می‌توانیم فراتر از سن، جنس، موقعیت جغرافیایی، تحصیلات، شغل، مذهب و گرایش سیاسی در کنار هم باشیم.

اگر شما به تدریس کودکان، مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال، تولید محتوا شامل عکس، متن و طرح‌های گرافیکی، برگزاری برنامه‌ جشن برای گروه‌های خاص، آموزش رشته‌های ورزشی و هرگونه فعالیت اجتماعی دیگر علاقه دارید فرم عضویت زیر را پر کنید.

ایمیل روابط عمومی: ima.ngo.society@gmail.com
ایمیل پشتیبانی: support@ima-ngo.org

شماره تماس روابط عمومی:  09388630837
شماره تماس منابع انسانی:  09016634166
شماره تماس خانه امید:      03135585247

دفتر مرکزی: اصفهان، خیابان طیب، نرسیده به مسجد سید، کوچه 13، ساختمان سامان، واحد همفک
محل فعالیت: جاده فرودگاه، حصه شمالی، کوچه گل یاس، مجتمع خانه امید

error: Content is protected !!